ГМО


Мое портфолио


Година спілкування
Вчитель Липовяк Е.І.
Тема: Профілактика захворювань.
Мета: засвоєння базових понять, відпрацювання основних профілактичних навичок.
Хід заняття:
Стартові завдання
1.      Привітання учнів.
2.      Слово вчителя: «Давньокитайські мудреці вважали, що хвороба – це дар, вона приносить людині користь. Спробуймо довести чи спростувати цю тезу».
3.      Мозковий штурм «Ознаки здоров’я і хвороби»
ОЗНАКИ ЛЮДИНИ

Хворої:
Здорової:

НЕ


працездатна;

нормальний сон;

хороший апетит;

нормальна температура тіла.
4.      Вчитель роздає картки. Учень зачитує те, що написано чи зображено на картці й якщо це може бути причиною хвороби – прикріплює її до плаката «Причини хвороб»
5.      Вчитель пропонує учням пригадати випадок, коли вони хворіли. Обговорюємо:
·         Що найбільше дошкуляло під час хвороби?
·         Що найбільше втішало?
Блок 1. Види хвороб
1.      Міні-лекція:
-          Визначення хвороби
-          Види хвороб
-          Види інфекцій
-          Віруси – живе чи неживе?
2.      Мозковий штурм. Назвати і записати в зошит кілька хвороб. Інфекційні підкреслити: бактеріальні- прямою, вірусні – пунктирною лініями.
Блок 2. Шляхи зараження і методи захисту
1.      Об’єднання в трійки.
2.      Спочатку учні записують, як інфекція може потрапити організм і як захиститися від зараження.
3.      Підсумуйте, які існують шляхи зараження і методи захисту.
Блок 3. Робота в групах
1.      Учні об’єднуються в 4 групи.
2.      Завдання групам: прочитати відповідну частину параграфа підручника і підготувати презентацію (плакат, сценку чи пантоміму):
-          Група 1: про захисні реакції організму
-          Група 2: про бар’єри на шляху проникнення інфекцій
-          Група 3: про види імунітету
-          Група 4: про методи профілактики захворювань.
3.      Презентації груп. Вчитель доповнює виступ групи 3 поясненням про імунну реакцію організму.
Підсумкові завдання
1.      Обговорення тези про користь здоров’я.
2.      Читання та обговорення притчі «Нас троє»
Запитання для обговорення:
-          Що мав на увазі лікар, коли просив хворого стати на його бік?
-          Чому важливо, щоб лікар і пацієнт діяли як одна команда?
-          Як ви вважаєте, чи допомагає віра в одужання здолати хворобу?
3.      Виготовлення плаката. На смужках паперу записують, що допомагає людині вилікуватись і прикріплюють їх до плаката «Це допоможе здолати хворобу!».
4.      Підведення підсумків уроку.
Завершення тренінгу (вправа «Віночок побажань»)
1.      Учні стають у коло. По черзі кладуть руку на плече сусіду справа і бажають йому здоров’я. Руку не знімають. Коли останній учасник висловить своє побажання, утвориться своєрідний «віночок».
2.      Вчитель нагадує учням, що очікування мають здатність реалізовуватися. Тому завжди краще налаштовуватися на здоров’я, а не на хворобу. Запропоновує учням заплющити очі й уявити себе і своїх рідних здоровими і щасливими, подумки побажати усім здоров’я.

3.      Разом сказати: «Будьмо здорові!» і поаплодувати один одному.